content here is the anonymously transparent proxied version of ecb.europa.eu   X
European Central Bank - eurosystem
Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle

ECB vysvětluje

Stránky „ECB vysvětluje“ zprostředkovávají složitá témata srozumitelným jazykem

Stránky „ECB vysvětluje“ se snaží vysvětlit složitá témata centrálního bankovnictví jazykem, který je srozumitelný pro všechny. Pokud vás zajímá, jak se měnová rozhodnutí promítají do vašeho života nebo co je to bitcoin, podívejte se na naše jednoduché texty, videa nebo infografiku.

Co zvýšené úrokové sazby znamenají pro vás?

Zvýšili jsme úrokové sazby, abychom inflaci dostali zpět na náš 2% cíl. Jak ovlivňují inflaci? A co naše rozhodnutí znamená pro vás? 

Řekněte mi více…

Proč chce ECB udržovat ceny stabilní?

Udržování stabilních cen je prvořadým cílem ECB. Co ale „stabilními cenami“ myslíme? A nebylo by pro nás všechny lepší, kdyby ceny klesaly a vše bylo levnější? Více o cenové stabilitě a o tom, jak nám pomáhá, naleznete zde.

Proč jsou stabilní ceny důležité?

Může si ECB dělat, co si zamane?

O nezávislosti centrálních bank se diskutuje na celém světě. Ale proč je to tak důležité? Neznamená to taky, že si centrální banky mohou dělat, co chtějí? Více informací o důvodech nezávislosti ECB, o tom, jak odpovídáme za naše rozhodnutí a jaké výhody to má pro vás, naleznete zde.

Proč je ECB nezávislá?

Co je to Evropská centrální banka?

Chcete se dozvědět více o tom, co ECB dělá a jak to souvisí s vámi a vaším každodenním životem? Podívejte se na tuto vysvětlující stránku.

Co je to Evropská centrální banka?

ECB vysvětluje

Spěcháte? Pusťte si některé z našich minutových videí. V tomto videu náš kolega Jean-François vysvětluje, jak nám naše odpovědnost vůči Evropskému parlamentu pomáhá pracovat pro vás a být s vámi ve spojení.

Podívejte se na naše vysvětlující videa
CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍCE?

Více informací o ECB a její měnové politice

Mluvte s námi: ECB Youth Dialogue

Rozhodnutí, která přijímáme, ovlivňují váš každodenní život. Proto chceme, abyste nejen slyšeli zprávy o nás a o tom, co děláme, ale měli také možnost s námi mluvit přímo. Cyklus ECB Youth Dialogue vám přesně tuto možnost nabízí.

Více o ECB Youth Dialogue

Navštivte nás: návštěvnické centrum ECB

Z důvodu koronavirové pandemie jsou návštěvy ECB bohužel pozastaveny. Můžete si však vyzkoušet virtuální prohlídku našeho návštěvnického centra, dozvědět se více o nás a seznámit se s tím, co pro vás ECB dělá.

Projděte si návštěvnické centrum

Všechny stránky v této části